Kapat

Gülyalı imarda atağa geçiyor

Gülyalı Belediye Başkanı Tepe “5 yılın sonunda, belediye tarihinde gerçekleştirilen toplam imar uygulamasından fazlasını tamamlayarak bu konuda devrim gerçekleştirmek istiyoruz”

 Gülyalı imarda atağa geçiyor

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe “Gülyalı’da İmar Uygulaması Atağı” başlığıyla duyurduğu çalışmalarını sürdürüyor. Yürütülen çalışmalarda Gülistan Mahallesi’ndeki birinci etap tamamlanarak askı sürecine geçildi. İlçenin en önemli sorununun imar uygulaması eksikliği olduğunu belirten Başkan Tepe, “İmarsız arazi üzerinde ilçenin gelişimi için hayaller kuruldu. Havalimanıyla birlikte Gülyalı’ya yatırımcının gelmesi beklendi. Ancak kimse böyle bir araziye gelip yatırım yapmaz. Bırakın, büyükşehir belediyesi statüsüyle köyden mahalleye dönüşen alanları, 47 yıldır ilçe belediyesi sınırları içerisinde yer alan mahallelerde dahi büyük bir uygulama eksikliği var. Karayolunun üst caddesinde, belediyemizin arkasından geçen yolda dahi imar uygulaması yok. Özel sektör ve kamu yatırımlarını ilçemize çekebilmek için imar uygulaması atağı gerçekleştiriyoruz. 5 yılın sonunda, belediye tarihinde gerçekleştirilen toplam imar uygulamasından fazlasını tamamlayarak bu konuda devrim gerçekleştirmek istiyoruz. Pandemiden dolayı uygulama sahasındaki vatandaşlarımızı mağdur etmemek için uygulamayı askıya çıkarmadık. İlk etapta 21 hektarlık alanda uygulama işlemi gerçekleştirildi. Devamındaki 24 hektarlık alandaki çalışmalar da tamamlanmak üzere. Salgının etkisini kaybetmesi ve sosyal yaşamdaki kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte ivedilikle askı sürecine geçmek istiyoruz” dedi.

5 mahalle birbirine bağlanacak

Askı sürecinin ardından tescil işlemlerinin tamamlanmasıyla Yeniköy, Ürümbey, Alibey, Sayaca ve Gülistan mahallelerini birbirine bağlayacak yeni bir cadde oluşturacaklarını ifade eden Tepe, “İlçenin merkezinin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi, mahallelerin karayoluna inilmeden birbirine bağlanabilmesi için yeni, alternatif bir ulaşım güzergâhı oluşturacağız. Bu vatandaşlarımız açısından hem yakıt tasarrufu sağlayacak hem de vakitten kazanmış olacağız. Özellikle Aile Sağlığı Merkezimize acil durumlarda en hızlı şekilde erişim imkanını da bu sayede kazanmış olacağız” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?