Kapat

Bayraktar: Korkumuz yok müfettiş göndersinler

FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar hakkında çıkan kendisi AK Partili, kurumu partiye talan ettirdi gibi söylemlere açıklık getirerek “biz hesap veremeyeceğimiz bir adım atmadık kimseden korkumuz yok. İsterse ilgili bakanlık müfettiş yollasın denetime tabii tutulalım” dedi.

 Bayraktar: Korkumuz yok müfettiş göndersinler

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, hakkında kamuoyunda çıkan Bayraktar AK Partili kurumun başına geçince AK Parti FİSKOBİRLİĞE el koydu. Talan ediliyor gibi iddialara cevap verdi. Bizim korkacak bir durumumuz yok Bakanlık bizi denetlemeye gelsin diyen Bayraktar şöyle konuştu; “Ben 2007 yılında kurumun başına geldim. O dönem çok şikayetler geliyordu. Hatta kuruma müfettiş geldiğinde tüm personel tedirgin oluyordu. Çok sıkıntılar yaşadık. Geçmişteki birçok sorun biz yaratmışız gibi algılatılmaya çalışıldı. Ben ise yöneticilerime müfettişlere özel muamele yapanın işine son vereceğimi söyledim. Ben yaptığım işe güveniyorum. Boşuna kurumun başında 12 yıldır görev almıyorum. Ortada talan edilme gibi bir durum yok. Ayrıca veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız da yok. Bizden dert yananlar ilgili bakanlığa fiili şikayette bulunsunlar ve tekrar müfettiş yollansın. Hatta her ay gelsin ki biz kendimizi kontrol edelim. Hiç sorun olmaz bizim için.”

Kurumda siyaset gözetilmez

Kurumda siyasi parti gözetmediğini de özellikle vurgulayan Bayraktar, “Evet AK Partili olduğumu inkar etmedim. Ama ticari anlayışımda parti gütmüyorum. Şu an ki yönetimde İyi parti, MHP, CHP hepsi var. Burası milletin kurumu kim değer katıyorsa o görev alır. Hangi partiden olduğunun bir önemi yok. Ayrıca beni bilen bilir hiçbir zaman AK Parti’nin fındık politikasında yaptığı yanlışları gözardı etmedim. Ve sesimi yükseltmekten de çekinmedim. Bizim için önemli olan üretici ve kurumun geleceğidir.” dedi. HABER MERKEZİ

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?