ATİK, enerji yatırımı için gaza basmaya hazırlanıyor!


Karadeniz’in önde gelen firmalarından Dost Fındık Sanayi A.Ş, Türk ekonomisine sağladığı önemli katkılarla dikkat çekiyor. Karadeniz Ekonomi programında konuk olarak yer alan CEO Sinan Atik, firmanın sektördeki lider konumunu ve gelecek hedeflerini değerlendirdi.

1987 yılında kurulan ve ikinci kuşak temsilcisi olarak görev yapan Sinan Atik, firmanın 20'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini ve fındık sektöründe öncü bir rol üstlendiğini vurguladı. Ayrıca, şirketin gıda, turizm ve enerji sektörlerinde de faaliyet gösterdiğini belirterek yaklaşık 300 kişiye istihdam sağladıklarını açıkladı.

Atik, sektördeki zorluklar ve firma stratejileri üzerinde durarak rekabetin yoğunluğuna dikkat çekti. Maliyet kontrolü ve dijital dönüşüme önem verdiklerini vurgulayan Atik, 2023 yılında önemli bir Güneş Enerji Santrali yatırımı gerçekleştirdiklerini ve kendi elektriğini üretmeye başladıklarını açıkladı. Ünye’deki merkezlerinde bulunan Güneş Enerji Santrali yatırımıyla, Türkiye’nin enerji bağımsızlığına önemli bir katkı sağlayarak sektöre öncülük ettiklerini belirtti. Ayrıca, 2024'te kendi fındık firmasının enerji ihtiyacını karşılayacak yatırımlar yapacaklarını ifade etti.

2.03.2024 / 84

Kapat
× Anasayfa Abone ol Tüm haberler Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika e-Dergi e-Gazete Web TV Künye Karadeniz sohbetleri Yazarlar