DOKAP’tan Artvin’e 53 milyon TL’lik proje desteği

DOKAP İdaresi “ Yeşil Yol Projesi 1. Öncelikli Güzergâh Yol Çalışmaları “ Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi.

info@karadenizekonomi.com / 2.08.2022

DOKAP’tan Artvin’e 53 milyon TL’lik proje desteği

 

Artvin Valiliği İle Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında düzenlenen protokol imza töreniyle birlikte Yusufeli ilçesine bağlı Altparmak ve Yaylalar Köyü, Şavşat ilçesine bağlı Meydancık ve Mısırlı Köyü, Borçka ilçesine bağlı Maral ve Uğur Köyü, Arhavi ilçesine bağlı Arılı Köyü’nde yapılacak yatırımlarla ilgili protokoller imzalandı.

Çoruh Toplantı Salonu’nda yapılan programda konuşan Vali Yılmaz Doruk, DOKAP’ın birçok alanda Artvin’e verdiği desteklerin önemine vurgu yaparak; “Bugün imzaladığımız projeler ilimiz turizm potansiyelinin ziyaretçilerle buluşmasına, fiziki altyapının iyileşmesine, bölge insanının gelir düzeyinin artmasına ve ulaşımın kalitesinin artmasına büyük ölçüde katkı sunacaktır. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu önemli yatırımların ilimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kapat
× Anasayfa Abone ol Tüm haberler Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika e-Dergi e-Gazete Web TV Künye Karadeniz sohbetleri Yazarlar