Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan TÜİK Başkanı Çetinkaya'ya 'enflasyon' tepkisi

Akademisyen Prof. Dr. Özgür Demirtaş, TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya'nın enflasyon hesaplamasına ilişkin dünkü açıklamalarına tepki gösterdi.

info@karadenizekonomi.com / 10.07.2024

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan TÜİK Başkanı Çetinkaya'ya 'enflasyon' tepkisi

Prof. Dr. Demirtaş, Çetinkaya'nın toplantı sırasında yaptığı bir değerlendirmeyi alıntılayarak, “Aklımı oynatacak derecede sinirlendirici bir açıklama” yorumu yaptı. Çetinkaya'nın açıklamaları deneyimli iktisatçı Mahfi Eğilmez'in de tepkisini çekmişti.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Erhan Çetinkaya’nın enflasyon hesaplamasına ilişkin dünkü açıklamalarına sert tepki gösterdi.

İktisatçı akademisyen Prof. Dr. Demirtaş, X (Twitter) hesabından Çetinkaya’nın “Fiyatlar artıyor. 100 TL olan bir ürünün bir yıl sonra 175 TL ya da 145 Tl olması arasından can yakıcılığı açısından bir fark yok. Psikolojik olabilir” değerlendirmesini alıntıladı.

Çetinkaya’nın sözlerine ilişkin “İçler acısı bir açıklama.Korkunç bir açıklama. Olacak iş değil. Aklımı oynatacak derecede sinirlendirici bir açıklama” diyen Demirtaş, şöyle devam etti: “Bir başkan bu sözleri nasıl söyler? Aman Allahım, aman Allahım.” 

Kapat
× Anasayfa Abone ol Tüm haberler Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika e-Dergi e-Gazete Web TV Künye Karadeniz sohbetleri Yazarlar