Ordu – Giresun Havalimanı’nda sefer sayıları arttı

​​​​​​​Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ve Ordu Ticaret Borsası (OTB)’nın talepleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin girişimleri ile Ordu-Giresun havalimanı seferlerinin artırılacağı açıklandı.

info@karadenizekonomi.com / 11.05.2022 10:43:40

Ordu – Giresun Havalimanı’nda sefer sayıları arttı

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ile Ordu Ticaret Odası’nın 07 Şubat 2022 tarihindeki Ordu-Giresun Havalimanı’nda yurt dışına karşılıklı direkt uçuşlar konulması ve yurt içi uçuşlarda sefer sayılarının artırılması talepleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ve ilgili firmalara (Türk Hava Yolları AO, Anadolu Jet, Sun Express, Pegasus) firmalarına iletilmişti.

Yapılan talepler doğrultusunda, havayolu firmaları sefer sayılarını arttırdıklarını açıkladılar. OTSO ve OTB’sından yapılan açıklamada ise şunlara yer verildi:

“Türk Hava Yolları AO ve Pegasus firmaları taleplerimizin değerlendirildiği ve bu değerlendirmeler sonunda Türk Hava Yolları AO firması İstanbul - Ordu - Giresun hattında düzenlenen haftalık 21 sefer sayısını 1 Haziran- 18 Eylül tarihleri arasında haftalık 28 sefer sayısına çıkarılmasına karar verdiğini, Türk Hava Yolları AO firması, 2022 yaz döneminde Ordu-Giresun Havalimanı çıkışlı Berlin, Düseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih ve Salzburg haftada 1 sefer planladıklarını belirtirken, Pegasus Firması taleplerimiz doğrultusunda günde bir sefer olan Ordu-Giresun havalimanı ile Sabiha Gökçen havalimanı arasındaki sefer sayısını günde 2 sefere çıkardıklarını tarafımıza iletmişlerdir.

Oda ve Borsa olarak, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan hem yurt içine hem de yurt dışına yapılacak olan seferleri artırmak için bundan sonra da elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de sefer sayılarımızın artmasını umuyoruz.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Ordu Ticaret Borsası olarak, taleplerimizi ilgili makam ve firmalara ileten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve taleplerimizi dikkate alan firmalarımıza teşekkürlerimizi sunarız.”

Kapat
× Anasayfa Abone Ol Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika E-Dergi E-Gazete Web TV Künye Karadeniz Sohbetleri Kurumsal Yazarlar