DKİB İle Şekerbank arasında imzalanan protokolle, ihracatçılara 36 ay vadeli kredi imkânı sağlandı

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz ile Şekerbank arasında imzalanan protokolle DKİB üyesi ihracatçı firmalara 36 ay vadeli özel kredi imkânı sağlandı.

info@karadenizekonomi.com / 9.07.2024

DKİB İle Şekerbank arasında imzalanan protokolle, ihracatçılara 36 ay vadeli kredi imkânı sağlandı

Aylık eşit taksit ödemeli, 3 ay ana para ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödemeli esnek ödeme imkânı olan kredi TL veya Döviz cinsinden kullanılabilecektir.

Kredi protokolü DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu ile Şekerbank Karadeniz Bölge Müdürü Aykut Taşlık ve Şekerbank Trabzon Şubesi Müdürü Kürşat Zorlukuş arasında imzalandı.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu; ihracatçılarımızın finansman imkanlarına erişimde sorun yaşadığı bir dönemde, Şekerbank tarafından uzun vade ve uygun faiz oranlarından ihracatçılarımıza bu imkânın sağlanmasından dolayı, Şekerbank’a müteşekkir olduklarını ifade ederek, kredi kullanmak veya teminat mektubu tesis etmek için ihracatçılarımızın Şekerbank Trabzon Şubesine başvurmalarını talep etti.

Şekerbank ile DKİB arasında yapılan protokolle ihracatçılarımıza orta vade ve uygun faiz oranlarından sağlanacak kredi imkanının ihracatçılarımızın içinde bulundukları zor dönemde sağlanacak finansman imkanı Trabzon ve Bölge ihracatımıza olumlu katkı sağlayacağını dile getiren DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, şu anda Ülkemize en büyük ekonomik girdiği sağlayan ve döviz ihtiyacını karşılayan ihracatçılarımıza pozitif ayrımcılık yapılarak, tüm Bankalar tarafından daha uygun fiyat düzeylerinden ihracatçımızın finanse edilmesi gerektiği belirtti. Kalyoncu; İçinde bulunduğumuz dönemde dünyanın en yüksek faiz oranlarında kredi kullanan ihracatçımıza rekabet imkânı kazandırılması amacıyla kredi faiz oranlarında ihracatçıya özel düşük faiz oranı ile kredi imkânı sağlanmasını talep etti. 

Kapat
× Anasayfa Abone ol Tüm haberler Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika e-Dergi e-Gazete Web TV Künye Karadeniz sohbetleri Yazarlar