Onur, Kiev'deki Metro Köprüsü için açılan ihaleyi kazandı

Onur, Kiev'deki Metro Köprüsü'nün acil durum çalışmaları için açılan ihaleyi rakipsiz olarak kazandı.

info@karadenizekonomi.com / 20.06.2024

Onur, Kiev'deki Metro Köprüsü için açılan ihaleyi kazandı

Onur, Kiev'deki Metro köprüsünün acil onarımı için teklif veren tek firma oldu. Şirket, 2.010 milyar UAH beklenen maliyetle 1.995 milyar UAH karşılığında işi gerçekleştirmeyi teklif etti. Metro acil durum köprüsünün restorasyonuna ilişkin sözleşme 31 Aralık 2026 tarihine kadar olan dönem için imzalanacak.

Kiev'de Dinyeper Nehri üzerinde altı otoyol köprüsü bulunuyor. Metro Köprüsü bunların en eskilerinden biri. Kyivavtodor Genel Müdürü Oleksandr Fedorenko Ocak ayında yaptığı açıklamada Metro Köprüsünün elden geçirilmesi gerektiğini, ancak başlangıç olarak sadece kusurlu yapılar için destek yapıları şeklinde hasarı önleyici tedbirler alınacağını söyledi.

Fedorenko, "Bunlar nehir yatağına inşa edilecek özel metal yapılar, düzenlenmiş kazıklar, destekler ve açıklıkları destekleyecek üstten metal makaslar olacak. Mevcut kusurlar bazı başka yapısal arızalara yol açabilir. Durum kritik değil, ancak bu konuyla ilgilenmemiz gerekiyor" dedi.

Kapat
× Anasayfa Abone ol Tüm haberler Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika e-Dergi e-Gazete Web TV Künye Karadeniz sohbetleri Yazarlar