6.07.2024

Ahmet Ahlatcı,  başarısıyla Ordululara ilham oldu

Geçtiğimiz hafta, Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) olarak, ülkemizin en önemli iş insanlarından biri olan Ahmet Ahlatcı'yı konuk etme fırsatını yakaladık.

Ahlatcı, başarı öyküsünü ve ekonomiyle ilgili düşüncelerini Ordulu sanayicilerle ve iş dünyasıyla paylaştı. Karadeniz’in potansiyelini kullanarak bölgesel iş birliklerini artırmanın önemine değinen Ahlatcı, bu buluşmanın Karadeniz için de önemli olduğunu vurguladı.

Ahmet Ahlatcı, 43 farklı şirkette 5.000'i aşkın çalışanı bulunan Ahlatcı Holding’in başta kuyumculuk ve altın sektörleri olmak üzere birçok alanda faaliyet gösterdiğini belirtti. Bu güçlü insan kaynağıyla yalnızca Çorum’un değil, Türkiye’nin de gururu olan Ahlatcı, yıllık net 6 milyar dolar gelirle dünyanın en zengin 500 iş insanı arasında 464. sırada yer alıyor.Türkiye'nin en güçlü 10 iş insanı arasında olan Ahlatcı, ülkesine duyduğu sevdayla yatırımlarını her koşulda sürdüren, yaptığı çalışmalarla iş dünyasına ilham veren bir isim olarak tanınıyor.

Ahlatcı, ülke ekonomisine dair Ordu’da önemli mesajlar verdi ve  çıkış yolunun üretmekten ve maliyetleri düşürmekten geçtiğini vurgulayarak, Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu ve enseyi karartmaya gerek olmadığını belirtti. Ülkemizin 450 milyar dolar dış borcu olduğunu ancak en az bunun 3 katı ekonomik güce sahip olduğunu söyleyen Ahlatcı, birlik ve beraberlik içinde bu sürecin aşılabileceğini ifade etti. Ekonomi yönetimine ve ekonomiden sorumlu Mehmet Şimşek’e olan inancının tam olduğunu belirten Ahlatcı, döviz geliri olmayanların dövizle borçlanmamaları gerektiğinin altını çizdi.

Ordu’da fındık sanayinin katma değerli ürün üretmesi noktasında bölge iş insanlarıyla işbirliği kapısı açan Ahlatcı, fındıkta katma değerli ürünler konusunda işbirliği yapmanın bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını düşündüğünü belirtti. Bu kapsamda, Ordulu sanayicileri Çorum’a davet eden Ahmet Ahlatcı, bölgesel işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Uzun zamandır yüksek enflasyon ve oynak döviz kurlarıyla mücadele eden ülkemizin, çıkış yolunun üretmekten ve maliyetleri düşürmekten geçtiğini ifade etti.

Haftanın Sözü: İşi ehline ver, sonucundan memnun olursun.

Yazarın Diğer Yazıları

Karadeniz'in İlk ve Tek Ekonomi Portalı

Okumak İçin Resimlere Tıklayınız.
Kapat
× Anasayfa Abone ol Tüm haberler Ekonomi Bölgesel Şirketler Gündem Belediye Sektörler Politika e-Dergi e-Gazete Web TV Künye Karadeniz sohbetleri Yazarlar